Reformovaná Kresťanská Cirkev

Zbor Košice - Barca

Všetko môžem v Kristu, ktorý ma posilňuje.


Fil 4, 13

Bohoslužby


Nedeľa ráno - 9:00


Nedeľa popoludní - 14:00


Ste srdečne vítaní!

Aktuálne


Kázne boli odobraté, nie je možné ich viac počúvať online.


Bol pridaný nový článok. Môžete si ho prečítať tu.

Články

Meno Ježiš nevybledne

Dmitrij vyrastal v Rusku v kresťanskej rodine, avšak v priebehu desaťročí komunisti zatvorili väčšinu modlitební a zakázali kresťanské zhromaždenia. Aby Božie slovo mohlo znieť aj naďalej, začal Dmitrij s tým, že konal vo svojom dome súkromné zamyslenia.

čítať viac...

Prečo je Boh cudzincom v krajine?

Tak znie nadpis jednej kázne, ktorú  dávam na stránku a ktorá sa veľmi hodí do našej doby, v ktorej sa Boh často musí stiahnuť a príčinou je naša nevernosť! Túto kázeň mal Robert Murray M´Cheyne okolo roku 1840 v Škótsku.

Služba toho kazateľa trvala iba 7 ½ roka. Zomrel vo veku 29 rokov. A predsa jeho kázeň pôsobí až do dnes. Jeho tajomstvom bolo: blízkosť Bohu, sväté putovanie životom a podobnosť Kristovi.

čítať viac...

Budovať!

Spoločenstvo budovať!

Cirkev budovať!

Ale kto to vie?

Pre dobrú stavbu sa potrebuje dobrý materiál.

Tiež pre Božiu stavbu.

Prázdna slama, veľké a prázdne slová neunesú.

čítať viac...

Pán farár, zbor je mŕtvy.

Americkému farárovi Herbertovi Wrightovi stále hovorili: „ Pán farár, zbor je mŕtvy. Nikto nechce nič o vás vedieť.“ A každú nedeľu kázal pred prázdnymi lavicami. Potom dal do novín oznam s čiernym rámom: „ S vyjadrením hlbokého poľutovania vyhlasuje farár smrť zboru. Smútočný obrad sa bude konať v nedeľu o 11. hodine.“ Kostol bol plný. S napätím pozerali všetci na jednoduchú truhlu pred oltárom.

čítať viac...

Pôstna Večera Pánova

„Vyčistite starý kvas, aby ste boli novým cestom, tak ako ste nenakvasení. Lebo veď i náš veľkonočný Baránok je za nás zabitý Kristus. A tak sväťme nie v starom kvase ani v kvase zlosti a nešľachetnosti, ale v nekvasenom / chlebe/ čistoty a pravdy.“ 1. Kor 5, 7 – 8

Dnes upriamime pohľad na paschálnu ceremóniu v starom Izraeli, ktorú nariadil Boh, aby daroval Izraelu oslobodenie a záchranu ( 2. Moj 12, 21 -27 ). Každý otec rodiny musel zabiť baránka a zachytiť krv do umývadla. Tento akt predstavuje zodpovednosť otca ako kňaza svojej rodiny.

čítať viac...

Spôsoby pochovávania – úvaha z kresťanského pohľadu.

Biblické učenie sa nezastaví pri fakte smrti, ale hovorí aj o tom, čo je príčinou smrti a rieši aj problematiku smrti. Z biblického pohľadu smrť nie je prirodzeným zákonom ľudského života, nie je to ani porucha, či chyba v poriadku sveta, ale je to Boží súd nad hriechom človeka. Slovo Božie však človeka uisťuje: „Boh nás neurčil na hnev, ale aby sme získali spásu skrze nášho Pána Ježiša Krista, ktorý za nás zomrel, aby sme žili spolu s ním či už bdieme alebo spíme.“ ( 1. Sol 5, 9.10)

čítať viac...

1 | 2